Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Anty-doping w sporcie, czyli otwarte warsztaty dla sportowców i ich opiekunów

Drukuj stronę
Drukuj

Doping, to jeden z największych problemów we współczesnym sporcie. Bardzo ważne jest, by edukować w tym zakresie nie tylko samych zawodników, ale także ich trenerów i rodziców, bez których sport młodzieżowy by nie istniał. Szansę na zwiększenie wiedzy w tym temacie dostali wszyscy zainteresowani w ramach cyklu bezpłatnych spotkań on-line „Doping młodych sportowców – do’s and dont’s”, czyli co wolno a czego należy unikać.

Poza celowym stosowaniem dopingu z roku na rok rośnie liczba codziennych przypadków nieświadomego spożycia szkodliwych substancji. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że w ogólnodostępnych środkach przeciwbólowych, czy odżywkach przeznaczonych dla sportowców znajdują się substancje wpisane przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) na listę zakazanych Światowego Kodeksu Antydopingowego.

O tym jak dużym zainteresowaniem cieszy się temat anty-dopingu w sporcie można było się przekonać już podczas pierwszego spotkania inaugurującego 9-tą edycję Sportowej Akademii Veolia, w którym wzięli udział rodzice i trenerzy obecnej Kadry.

9-ta edycja Sportowej Akademii Veolia wystartowała w grudniu 2017 roku w nowej odsłonie. W odświeżonej formule pojawiły się m.in. szkolenia w formie online, które mają ułatwić sportowcom pogodzenie zajęć z częstymi treningami oraz wyjazdami na zawody czy zgrupowania. W tym roku, w ramach Otwartych Drzwi SAV, szansę na uczestnictwo w wybranych webinariach, m.in. tych dotyczących dopingu, dostaną też sportowcy z regionów nie objętych programem, rodzice i trenerzy.

Miasto Tarnowskie Góry, wieloletni partner Sportowej Akademii Veolia zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w bezpłatnym cyklu szkoleń online zatytułowanych „Doping młodych sportowców – do’s and dont’s”, czyli co wolno a czego należy unikać.

Webinaria prowadzi Michał Rynkowski – Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) i członek iNADO (Insytut Narodowych Agencji Antydopingowych), który na dopingu zjadł zęby.

Na moduł warsztatowy składają się 3 spotkania (każde po 45 min.). Pierwsze odbyły się 24 maja. Kolejne rozpoczynają się już 30 maja o godz. 19:00. Tematem tego spotkania będzie „Wszystko o odżywkach – praktyczna wiedza – co powinni wiedzieć młodzi sportowcy ich rodzice i trenerzy”. Cykl zamknie webinarium w dn. 06.06 – „Kontrola antydopingowa – jak wygląda przebieg kontroli, jakie są prawa i obowiązki sportowca w trakcie kontroli i in. praktyczne zagadnienia związane z kontrolą”.

Więcej szczegółów dostępnych w opisie wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/135373243987136/

Więcej informacji o szczegółach tych webinariów, jak i innych dostępnych jest na profilu SAV https://www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolii/ . Zachęcamy do śledzenia.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.