Absolutorium udzielone! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Absolutorium udzielone!

Drukuj stronę
Drukuj

Ubiegłoroczny budżet miasta zamknął się dodatnim wynikiem. Plan dochodów wykonaliśmy na poziomie 100,37 procenta w wysokości 248,5 mln zł. Z kolei wydatki zrealizowaliśmy na poziomie 95,16 procent w kwocie 252,2 mln. Wydatki majątkowe wyniosły ponad 27 mln zł. Dziś radni Rady Miejskiej udzielili burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za 2017 rok.– Nasza praca przynosi pozytywne efekty. Zrealizowaliśmy w roku ubiegłym szereg przedsięwzięć. Otworzyły się też nowe możliwości rozwoju gminy na różnych płaszczyznach działania – takich jak na przykład metropolia. Zacieśniliśmy współpracę z powiatem, która zaowocowała między innymi korzystną zamianą gruntów. Pozyskaliśmy dla miasta nieruchomość po Tarmilo, przygotowaliśmy się do realizowanego obecnie programu termomodernizacji placówek oświatowych. Do miasta ciągle ściągają nowi mieszkańcy. Zostaliśmy docenieni przez różnorodne gremia, otrzymaliśmy prestiżowy tytuł UNESCO, stajemy się coraz bardziej rozpoznawali w kraju i za granicą – mówił podsumowując miniony rok przewodniczący Komisji Budżetowej Feliks Kowalski.

Jak zauważył burmistrz Arkadiusz Czech – rok 2017 nie był łatwy. Zaczął zmieniać się rynek zamówień publicznych – stał się rynkiem wykonawców, skutkiem czego często nie mogliśmy rozstrzygnąć wielu przetargów, brakowało bowiem wykonawców chętnych do podpisywania umów z gminą.

– 2017 rok był też pierwszym rokiem, kiedy zaczęły spływać do nas środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Kolejny 12 już budżet wykonaliśmy na bardzo dobrym poziomie, za co chciałem wszystkim urzędnikom oraz radnym podziękować – mówił burmistrz Arkadiusz Czech

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.