Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy Tłumacz Migam

Menu główne

3 maja po tarnogórsku

Drukuj stronę
Drukuj

– Konstytucja 3 maja nauczyła nas, że dla osiągnięcia celów ważnych konieczna jest rezygnacja z partykularnych interesów. Dziś wszyscy zgodnie uznajemy Konstytucję 3 maja za fundament narodu polskiego oraz patriotycznego obywatelskiego społeczeństwa – mówił dziś burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech w przemówieniu pod kościołem św. Piotra i Pawła, gdzie świętowaliśmy kolejną już rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wspomniał także o nadanym w ubiegłym roku tarnogórskiemu dziedzictwu tytule UNESCO i wdzięczności naszym tarnogórskim przodkom. – W trosce o wolność i prawo do przyszłości zadbajmy, aby nasza spuścizna przystawała do naszego dziedzictwa. By oparty na naszym dziedzictwie wspólny i zbiorowy wysiłek przyniósł dobre owoce. By nabyta umiejętność dziedziczenia zaświadczyła o naszej i nam współczesnej kulturze, przed potomnymi.

– Nam tarnogórzanom, Polakom musi na co dzień przyświecać jedna myśl – musimy codziennie pielęgnować tę wolność, jaką jest Polska – przypomniał Tomasz Olszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Wcześniej przedstawiciele władz miasta, powiatu, władz wojewódzkich, posłowie, a także członkowie organizacji pozarządowych, harcerze i służby mundurowe wzięły udział w uroczystej mszy świętej, po której złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającym i ofiary zbrodni katyńskiej, II wojny światowej, powstańców śląskich oraz pod Dzwonnicą Gwarków. Uroczystość poprowadzili i uświetnili patriotycznymi występami uczniowie szkół średnich z naszego miasta. Jak co roku pod kościołem oraz na Rynku zagrała Tarnogórska Orkiestra Dęta.

Dzień zakończą koncerty w Pałacu w Rybnej – zagrają Piotr Sałajczyk i Kwartet Akademos, a na koniec o 18.00 koncert charytatywny w wykonaniu Wiesława Ochmana.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.