Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Witamy rodaków z Gruzji!

Drukuj stronę
Drukuj

Rodzina Szpinerów – repatriantów z Gruzji od piątku 20 kwietnia mieszka w Tarnowskich Górach. Nasi nowi mieszkańcy to rodzice wraz z dwójką dzieci: siedemnastoletnią córką Anano i osiemnastoletnim synem Gigą. To pierwsza z dwóch rodzin repatriantów, które przyjąć zamierza w tym roku gmina. Nowi mieszkańcy naszego miasta przyjechali z Tbilisi, stolicy Gruzji

Gaga ma wyższe wykształcenie, dotychczas był przedsiębiorcą prowadzącym interesy w Gruzji i w Polsce. Teraz będzie pracował w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie. Rodzina została powitana w Ratuszu przez burmistrza Arkadiusza Czecha.

Gmina zapewniła rodakom zza wschodniej granicy mieszkanie z zasobów komunalnych wraz z wyposażeniem oraz wszelką niezbędną im pomoc w adaptacji w nowym dla nich środowisku. Środki na osiedlenie się repatriantów otrzymaliśmy z budżetu państwa, w ramach dotacji celowej.

W Tarnowskich Górach mieszkają już dwie rodziny repatriantów. Zostały do nas sprowadzone w 2001 roku. Jedna rodzina przyjechała z Kazachstanu, a druga z Ukrainy.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.