Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

W Opatowicach o inwestycjach w mieście i dzielnicy

Drukuj stronę
Drukuj

Ruszyły spotkania władz miasta z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Cykl zebrań otwarto w Opatowicach. Rozmawiano o kluczowych dla miasta przedsięwzięciach oraz o inwestycjach planowanych w tym roku w dzielnicy. Są wśród nich: budowa chodnika przy ulicach Wiejskiej i Sielanki z przejściem na ulicy Wiejskiej (300 tys. zł), remont opatowickiego budynku TCK (250 tys. zł), który rozpocznie się w okresie wakacyjnym oraz budowa placu zabaw oraz parkingu przy ulicy Pastuszki (koszt zadania to ponad 500 tys. zł – 11 kwietnia zostaną otwarte oferty wykonawców zadania). Przez Opatowice, a konkretnie przy ulicę Pastuszki, zaplanowano też w tym roku przejazd kolarzy w ramach Tour de Pologne.

– Dzięki wsparciu finansowemu miasta powiat przystąpi do remontu skrzyżowania ulic: Janasa, Sielanka, Starotarnowicka. To będzie jeden z pierwszych, prowadzonych przez powiat, remontów dróg wielu od lat – mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

Mieszkańcy dzielnicy pytali o pofałdowaną nakładkę na ulicy Pastuszki. Nawierzchnia została odtworzona po budowie kanalizacji w tejże ulicy.

– Umowa z wykonawcą kanalizacji wraz z odtworzeniem nawierzchni przewiduje okres gwarancyjny wraz z prawem do rękojmi – tłumaczył Marek Poulich, pełnomocnik burmistrza ds. realizacji projektu budowy kanalizacji. – W kwietniu planujemy końcowy przegląd drogi, wtedy damy wykonawcy czas 4-6 tygodni na usunięcie usterek. Powinno stać się to na przełomie maja i czerwca. Należy też podkreślić, że naszym obowiązkiem było odtworzenie stanu drogi sprzed budowy kanalizacji, tymczasem droga została wyremontowana i stan jest znacznie lepszy niż przed inwestycją – podkreślił Poulich.

Podczas spotkania zwracano także uwagę na konieczność zaostrzenia kontroli prędkości na ulicy Starotarnowickiej i ograniczenie prędkości przy przedszkolu.

Harmonogram spotkań rad dzielnic: tu

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.