Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

W Lasowicach o inwestycjach i ekologii

Drukuj stronę
Drukuj

W Lasowicach gmina wykonała w ostatnim czasie szereg inwestycji, począwszy od nowych bloków komunalnych poprzez chodniki i nową nakładkę na Narutowicza, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego przy szkole, utwardzenie przejścia między Łączną i Moniuszki. W planach jest m.in. budowa drogi łączącej ul. Nakielską z Polną w 2019 roku oraz termomodernizacja SP 5 w 2018 roku. 24 kwietnia odbyło się tu spotkanie Rady Dzielnicy i mieszkańców z władzami miasta.

Mieszkańcom Lasowic marzy się również od dawna market na osiedlu.

– Przygotowaliśmy działkę gminną przy Andersa, teren został zaoferowany wszystkim możliwym sieciom marketów, miejmy nadzieję, że jakiś sklep w końcu zafunkcjonuje – mówił Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta.

Władze dzielnicy zwracały uwagę na potrzebę budowy w dzielnicy boiska lekkoatletycznego i mini placu zabaw przy szkole, ciągu pieszo-rowerowego między osiedlem górnym i dolnym, a także wzbogacenie placu zabaw przy Fabrycznej i modernizację boiska „Iskry” Lasowice.

W tym roku gmina zamierza przeprowadzić termomodernizację SP Nr 5 przy ul. Leśnej. Najpóźniej do połowy przyszłego roku planowana jest modernizacja 13 gminnych placówek oświatowych.

Wiele uwagi mieszkańcy dzielnicy przywiązali jak co roku do spraw ekologii. Padły pytania o alternatywne źródła energii.

Dopiero w tym roku przystąpiliśmy do projektu OZE. Najpierw konieczna była kanalizacja – podstawowe potrzeby i likwidacja cuchnącej oczyszczalni w Lasowicach. Gmina ma pieniądze jednak konieczne jest zawsze wyważenie priorytetów – mówił burmistrz Arkadiusz Czech.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.