Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Uczniowie szesnastki na Euroweek’u

Drukuj stronę
Drukuj

30 uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Pniowcu brało na początku kwietnia udział w obozie językowym Euroweek w Międzygórzu. Program Euroweek jest międzynarodowym programem, mającym na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u dzieci i młodzieży poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe. Pomaga przygotować uczestników do integracji i zrozumienia obecnego świata.

Językiem komunikacji w ramach projektu jest język angielski. Uczniowie z klas 4 – 7 brali udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez obywateli Meksyku, Indonezji, Wietnamu, Urugwaju, Filipin, Nepalu, czy Kolumbii.

– Po powrocie z obozu uczniowie marzą już o tym, aby pojechać jeszcze raz. Nauczycielka języka angielskiego, Pani Aleksandra Piątek zauważyła znaczną poprawę w wypowiadaniu się uczniów w języku angielskim. Uczniowie nie wstydzą się mówić i chętniej zabierają głos na lekcji – mówi Gabriela Lebek, dyrektor SP nr 16.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.