Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Place zabaw jak grzyby po deszczu

Drukuj stronę
Drukuj

Kilkanaście placów zabaw to baza, która daje szansę rodzicom, aby ich pociechy się nie nudziły. W 2018 roku w całym mieście powstanie ich co najmniej pięć – właśnie oddano do użytku jeden na Osadzie Jana.

Na placu u zbiegu ulic Szopena i Kolorowej dzieci bawią się dziś po raz pierwszy. Na brak atrakcji nie powinny narzekać: za około 350 tys. złotych na miejscu czeka na nie bogata gama zabawek, torów przeszkód, huśtawek i ławek – wszystkie ozdobione motywami górniczymi i gwareckimi.

– To pierwszy z dwóch pierwszych takich „tarnogórskich” placów zabaw w mieście – tłumaczy Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór ciesząc się z zabawowego „zamku” w kształcie przypominającym dzwonnicę gwarkowską, piaskownicę wyposażoną w wiaderka na łańcuszkach przypominające kosze do wynoszenia na powierzchnię górniczego urobku czy ławeczki w kształcie kopalnianych wagoników. Kolejny taki plac zabaw zaplanowano w Opatowicach. Procedury przetargowe są już trakcie realizacji. Podobnie jak postępowanie, którego efektem będzie – najpewniej latem – budowa placów zabaw przy ul. Torowej i Kościuszki.

Czwarty plac zabaw przewidziany został w projekcie zagospodarowania skweru (tzw. Rynku) przy ul. Głównej w Bobrownikach Śląskich, gdzie oprócz niego za planowane 600 tysięcy złotych w tym roku powstanie dwuczęściowy skwer zawierający m.in. minisiłownię, nową zieleń, ścieżki i chodniki, osiem miejsc postojowych oraz stoły do gry w piłkarzyki i szachy (a w miejscu obecnego przystanku autobusowego wybudowana zostanie minizatoczka).

Kolejny, piąty już, plac „przypadnie” Strzybnicy, a dokładniej tamtejszej „strefie ruchu”, która powstanie wkrótce jako efekt głosowania mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego ma rok 2017. Przypomnijmy, że w ubiegłym do użytku miasto oddało dwa place zabaw: w Strzybnicy i osiedlu Fazos.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.