Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Odnawialne Źródła Energii – lista rezerwowa czeka!

Drukuj stronę
Drukuj

Do 6 kwietnia, czyli do końca tego tygodnia, zapisać można się jeszcze na listę rezerwową do projektu, w ramach którego otrzymać można będzie unijne dofinansowanie do montażu kotłów na pelet, ogniw fotowoltaicznych i pomp ciepła. Na liście podstawowej znajduje się 666 wniosków na około 1000 instalacji (niektóre przewidują instalację kilku urządzeń w jednym domu).

Przypominamy, że akcja związana z OZE to wynik projektu z udziałem miasta Tarnowskie Góry (oraz 10 innych gmin), w ramach którego mieszkańcy miasta będą mogli otrzymać dotację do 85% na instalacje fotowoltaiczne, montaż pomp ciepła, paneli solarnych lub kotłów na pelet. Jeśli uda się pozyskać środki Unii Europejskiej (wniosek zostanie złożony do końca maja br.) miasto będzie miało do rozdysponowania na ten cel około 20 mln zł.

– Po weryfikacji złożonych deklaracji pod kątem ilości i rodzajów instalacji już teraz wiemy, że środków wystarczy nam dla Wszystkich mieszkańców, którzy złożyli wnioski – zapowiada Wasążnik.

W tej chwili trwa formalna weryfikacja złożonych do 26 stycznia wniosków. Wkrótce powinny zacząć się wizyty i audyty w domach wnioskodawców. Warto zaznaczyć, że Tarnowskie Góry – o ile uda się pozyskać unijną dotację – będą liderem projektu wartego prawie 60 mln. W ramach projektu mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację do 85% na instalacje fotowoltaiczne, montaż pomp ciepła, paneli solarnych lub kotłów na pelet.

Wnioski na listę rezerwową można składać w Biurze Rozwoju, Strategii i Funduszy Zewnętrznych (budynek Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza).
Więcej informacji: tel. (32) 393 37 35 oraz tu i tu.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.