Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

ANNUM Festival 2018 – start już 28 kwietnia!

Drukuj stronę
Drukuj

WYOBRAŹNIA

Jesteśmy wyjątkowi… Być może, jak twierdził Stephen Hawking, Ziemia stanowi mało znaczącą część multiuniversum. Mimo to, według genialnego astrofizyka, jesteśmy wyjątkowi… Według zasady kopernikańskiej, położenie Ziemi we Wszechświecie nie jest w żaden sposób uprzywilejowane. Jest ona typową planetą krążącą wokół całkiem przeciętnego Słońca, podlegającą tym samym prawom i prawdopodobieństwu co inne. Jednak kilkaset tysięcy lat temu wydarzyło się coś, co uwolniło siłę naszej wyobraźni… To jej zawdzięczamy największe osiągnięcia ludzkości – od artystycznych po technologiczne.

W przesłaniu do pozaziemskich cywilizacji, wystrzelonym przez NASA w latach 70. XX w., oprócz fotografii, diagramów, danych naukowych i obrazów życia codziennego, umieszczono dzieła wielkich mistrzów – Bacha, Beethovena i Mozarta, jako przykład genialnego wytworu ludzkiego umysłu.

Co jest w nim wyjątkowego?

ANNUM Festival to muzyczna machina czasu, która już po raz piąty poruszy naszą wyobraźnię.

To doskonała okazja by spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną w miejscu gdzie przeszłość spotka się z teraźniejszością, a muzyka dawna z nowoczesnymi technologiami. W sali koncertowej, gmachu kościoła, restauracji czy zabytkowej kopalni – bez względu na wymiar czasu i przestrzeni ANNUM festival jest po to by doświadczać potęgi ludzkiej wyobraźni. ANNUM festival – jedyny całoroczny festiwal muzyki dawnej na Śląsku.

MOZARTparty

TARNOWSKIE GÓRY

28 kwietnia 2018

18:00

Pałac w Rybnej

(ul. Powstańców Warszawskich 83)

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

Eine Kleine Nachtmusik (K. 525)

Divertimenti F-dur (K. 138), D-dur (K.136)

Koncert fortepianowy nr 11 F dur (K. 413), Larghetto

WYKONAWCY:

Aksel Kolstad (Norwegia) – pianoforte

Cornu Copiae – orkiestra historyczna

Zygmunt Magiera – dyrygent

Bilety w cenie 5 PLN do nabycia w kasach PwR

ANNUM Kids

Czy muzyka jest jeszcze piękna?

Czy można stworzyć dźwiękową mapę miasta?

Czy da się zbudować miasto, które śpiewa?

Czy głos może zmienić się w bąbelki?

Po raz kolejny ruszamy w muzyczną podróż podczas przedkoncertowych warsztatów ANNUM KIDS. Tym razem jednak zapraszamy już nie tylko dzieciaki, ale całe rodziny do odkrywania dźwiękowego krajobrazu naszego otoczenia. Świat w którym żyjemy cierpi na zanieczyszczenie dźwiękiem. Na każdym kroku słychać szum i hałasy. Muzyka coraz częściej staje się niestety tylko tłem, a hałas towarzyszy nam nieprzerwanie. Często nie jesteśmy świadomi jak bardzo negatywnie wpływa to na nasze życie. Pora zatem wziąć dźwięki na warsztat i zrobić z nimi porządek!

Będziemy więc robić eksperymenty i słuchać… Siebie nawzajem i świata dookoła. Wyruszymy na spacer dźwiękowy, gdzie szukać będziemy pięknych brzmień. Zbudujemy własne miasto, które będzie miejscem przyjemnym dla uszu. A na sam koniec wrócimy wreszcie do muzyki i zwieńczymy cały cykl warsztatów własną kompozycją.

Wszystkiego dźwięcznego!

ANNUM Kids Muzyczne warsztaty rodzinne

Dźwiękowe cocktail-party

Jaś i Małgosia w lesie głosów

Wiek: 4-99 lat

TARNOWSKIE GÓRY

28 kwietnia 2018

13:00

Tarnogórskie Centrum Kultury

[ul. Sobieskiego 7, foyer]

Czas trwania 45 minut

WSTĘP WOLNY

Obowiązują wcześniejsze zapisy do dnia 25 kwietnia 2018

Zapisy na stronie: www.annumfestival.pl

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

ANNUM Festival jest imprezą dofinansowywaną przez Miasto Tarnowskie Góry.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.