Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

100-lecie niepodległości po tarnogórsku

Drukuj stronę
Drukuj

Około 60 imprez mniejszych i większych – od koncertów, apeli po wystawy, spotkania autorskie i … niepodległościową potańcówkę odbędzie się w tym roku z okazji stulecia odrodzenia państwa polskiego w Tarnowskich Górach i nakielskim Centrum Kultury Śląskiej.

Najbliższe wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości to (13 kwietnia) spotkanie poświęcone Podinspektorowi Piotrowi Urbańczykowi, powstańcowi śląskiemu, funkcjonariuszowi przewojennej policji wojewódtwa śląskiego i ofierze Zbrodni Katyńskiej (Muzeum w Tarnowskich Górach).

19 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Lubosza w Tarnowskich Górach zaprasza na godz. 18.00 na spotkanie autorskie ze Stanisławem Srokowskim pisarzem, poetą, prozaikiem, dramaturgiem autorem zbioru opowiadań, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Tytuł spotkania to „Wielkość i dramat polskich Kresów”, 27 kwietnia natomiast Muzeum pod hasłem “Ocalić pamięć” organizuje spotkanie z członkami Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Tarnowskich Górach.

Szczegóły w załączniku na dole strony

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.