Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Uniwersyteckie święto pań

Drukuj stronę
Drukuj

– Napoleon Bonaparte podobno mówił tak: Pan Bóg też jest autorem. Jego proza to mężczyzna, a poezja to kobieta. Dlatego też w przeddzień Waszego święta drogie panie życzę Wam, żebyście zawsze były poezją naszego męskiego życia – życzył wczoraj (5.03.) studentkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku burmistrz Arkadiusz Czech. Przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także studenci i męska część zarządu tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, złożyli najserdeczniejsze życzenia studentkom tej działającej już od 11 lat w naszym mieście uczelni dla seniorów. Były też jak co roku tulipany od burmistrza dla każdej z dam.

– Warto przypomnieć, że Wasze święto drogie panie ustanowiono ponad 100 lat temu, by zagwarantować kobietom prawa funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Dziś na szczęście żyjemy już w czasach, w których mężczyźni liczą się z Waszym zdaniem, a kobiety znakomicie funkcjonują w życiu publicznym – przypomniał składając życzenia studentkom przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Olszewski.

Z okazji Dnia Kobiet dla zacnych studentek wystąpili artyści operetkowi: Joanna Wojtaszewska i Kamil Roch Karolczuk. Swoje umiejętności sceniczne zaprezentowali też sami studenci. Były więc utwory muzyczne i specjalnie przygotowany na tę okazję, zawierający śląskie i unescowe wątki, spektakl – „Ławka pod familokiem”.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.