Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Machina zwycięzcą Memoriału!

Drukuj stronę
Drukuj

Machina AG Rolbud z Radzionkowa została zwycięzcą tegorocznej – jubileuszowej – bo już piętnastej – edycji Memoriału Krystiana Michalskiego i Szymona Łysika. W finale, który rozegrano 3 marca w tarnogórskiej Hali Sportowej zmierzyły się zespoły miast – gospodarzy – KKS Tarnowskie Góry i radzionkowska Machina AG Rolbud, która wygrała zacięty pojedynek 55:47.

W turnieju koszykówki zagrało w tym roku 10 drużyn, w tym zespoły z miast partnerskich – Kutnej Hory i Bekescsaby. Mecze odbywały się tradycyjnie w halach sportowych w Tarnowskich Górach i w Radzionkowie. Do ścisłych finałów weszły drużyny z powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego. W meczu o III miejsce zespół A.S. Lubliniec wygrał 62:52 z OKKS Orzech.

W finałowym spotkaniu radzionkowska Machina AG Rolbud zmierzyła się z KKS Tarnowskie Góry, III-ligową drużyną. Mecz był niezwykle zacięty, a różnice punktów po kolejnych kwartach minimalne. Ostatecznie zespół z Radzionkowa wygrał 55:47.

Po finale odbyło się uroczyste zakończenie turnieju, podczas którego wyróżniono również indywidualnie zawodników.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.