Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Hajcujymy nie Trujymy w wersji dla dzieci

Drukuj stronę
Drukuj

Akcja #HajcujymynieTrujymy zawitała do repeckiego przedszkola i szkoły podstawowej, ale nie w postaci dronów monitorujących stan powietrza, ale jako urzędniczo-strażnikowska delegacja sprawdzająca wiedzę nt. tego jak i po co segregować śmieci i czym należy a czym nie można palić w piecach. Wiedza dzieci i młodzieży okazała się znakomita, podobnie jak umiejętności ścigania się…w workach na śmieci.

– Po co warto sprzątać i segregować odpady? – Bo można się przez nie przewrócić – odpowiadały przedszkolaki, które na temat spalania narysowały nawet obrazki i swoje logo. – Dlaczego nie można palić śmieciami? – Bo potem wszyscy to wdychamy – wtórowali maluchom uczniowie podstawówki.

Kolejna wizyta w ramach akcji #HajcujymynieTrujymy odbędzis się jutro (7.03) tym razem w Strzybnicy. Jeśli chcecie, aby edukatorzy pojawili się w Waszej placówce, dzwońcie na numer (32) 39 33 847 i umawiajcie się.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.