„Hajcujymy nie trujymy” – 21 marca podsumowanie akcji! – Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

„Hajcujymy nie trujymy” – 21 marca podsumowanie akcji!

Drukuj stronę
Drukuj

W połowie stycznia tego roku ruszyła pilotażowa akcja pod nazwą „Hajcujymy nie trujymy”. Akcja zakłada zwiększenie świadomości mieszkańców Gminy Tarnowskie Góry na temat zagrożeń związanych ze złą jakością powietrza. Projekt polega na przeprowadzeniu badań związanych z zanieczyszczeniem powietrza w Gminie Tarnowskie Góry. Podstawowym narzędziem badawczym jest zastosowanie elektrycznego pojazdu monitorującego stan niskiej emisji wyposażonego w aparaturę pomiarową. Dodatkowo w miejscach niedostępnych dla samochodu używany jest dron. 21 marca zapraszamy serdecznie na Rynek na Powitanie Wiosny połączone z podsumowaniem naszej akcji.

Program akcji:

9.00 -12.00 – topienie Marzanny, wiosenne gry, zabawy i animacje dla dzieci

9.00 – 15.00

warsztaty ekologiczne dla dzieci, gra miejska i wręczenie certyfikatów dla najczystszych ulic

Wynikiem akcji Hajcujymy Nie Trujymy i idących za nią badań jest opracowanie mapy zanieczyszczeń powietrza wywołanych przez niską emisję na terenie gminy. Mapa dostępna będzie pod adresem: www.smog.tarnowskiegory.pl.

W ramach kampanii od dwóch miesięcy w szkołach i przedszkolach odbywają się lekcje ekologiczne. Dzieci i młodzież dowiadują się na nich jak i po co segregujemy śmieci oraz czym należy a czym nie należy palić w piecach. Razem z lekcjami w internecie prowadzona jest kampania edukacyjna poświęcona zanieczyszczeniom powietrza i ich konsekwencjom.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Główny Instytut Górnictwa w Katowicach

Regionalny Fundusz Ekorozwoju SA. w Bielsku Białej

Więcej o akcji też TUTAJ.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.