Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Silesia Race – 356 uczestników na szlaku tarnogórskiego UNESCO

Drukuj stronę
Drukuj

W sobotę 17 lutego na ulicach i terenach zielonych miasta spotkać można było ubranych kolorowo i sportowo ludzi pędzących pieszo lub na rowerach z mapami. To uczestnicy współorganizowanego przez Urząd Miejski rajdu na orientację Silesia Race. W wydarzeniu wzięło udział 356 osób plus 10 czworonogów.


W zależności od wybranego wariantu trasy, zawodnicy Silesia Race 2018 mieli do pokonania dystans o długości nawet 200 kilometrów! Na trasie zawodów znalazły się zabytki UNESCO m.in. Zabytkowa Kopalnia Srebra, Sztolnia Czarnego Pstrąga, Park Kunszt, portal wylotu i roznos Sztolni Boże Wspomóż w Strzybnicy, a także elementy powierzchniowe Sztolni Czarnego Pstrąga w Parku Repeckim – szyby Ewa i Sylwester oraz leżące niedaleko ruiny szybu Adam. Zawodnicy pochodzili z różnych stron Polski, głównie ze Śląska, ale na listach startowych wypatrzeć można osoby z Krakowa, Cieszyna, Łodzi, Kielc.

– Przyjechaliśmy z Będzina, regularnie bierzemy udział w takich zawodach. Kochamy to my i nasze psy, które lubią się wybiegać – mówili na starcie Monika i Kuba, którzy chwilę pózniej wystartowali na 15 km wraz z czworonogami: Suri, Magic i Kirą.

Najmłodsza uczestniczka, która wyruszyła na zwiedzanie tarnogórskich zabytków w nosidełku na plecach taty to Gosia. Liczy sobie zaledwie rok i jeden miesiąc!

Uczestników Silesia Race odprawił na Rynku burmistrz Arkadiusz Czech.
– Cieszę się, że jesteście w Tarnowskich Górach – jednym na Śląsku mieście w UNESCO i te nasze dobra unescowe będziecie dziś poznawać. Tarnogórzanie będą mieli łatwiej, bo w większości te dobra znają, ale zapewniam, że mało kto zna wszystkie – mówił.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Silesia Adventure Sport oraz Tarnowskie Góry Urząd Miasta.

Wyniki zawodów w załączniku.

Galeria

Pliki do pobrania

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.