Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Koncert Walentynkowy Love Songs

Drukuj stronę
Drukuj

Koncert walentynkowy Love songs – 11.02 (niedziela), godz. 18.00
Najpiękniejsze pieśni o miłości w znakomitym wykonaniu:
Jarosław Bręk – baryton
Marcin Sikorski – fortepian
Aleksandra Batog – narracja koncertowa

W programie: Cztery sonety miłosne do słów Shakespeare’a Tadeusza Bairda oraz utwory i pieśni Chopina, Schuberta, Rachmaninowa, Williamsa.

Bilety na koncert w cenie 20 zł dostępne są: w recepcji Pałacu w Rybnej oraz po dokonaniu przelewu na konto nr: 12 2490 0005 0000 4520 4256 1948 – w tytule prosimy podać nazwisko i liczbę biletów)

Po koncercie restauracja Pałacu w Rybnej zaprasza do skorzystania z oferty kolacji ze specjalnie przygotowanym menu w cenie 90 zł/ os (menu I) / 55 zł/os (menu II) Informacje i rezerwacje pod nr tel 32 284 18 37 www.palacrybna.pl

Podobne artykuły:
XI Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda już wkrótce
Chór Fresco na Festiwalu im. Jana Kiepury
Ci wspaniali Ślązacy – Konwentykiel Szlaku Magnatów Przemysłowych w Tarnowskich Górach!
TCK-owe Kino Objazdowe objedzie prawie całe miasto
Jarosław Bręk – bas / baryton

W latach 1984-1996 śpiewał w Poznańskich Słowikach prof. Stefana Stuligrosza. Ukończył Wydział Wokalny Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Jerzego Artysza. Wyróżniony przez swoją uczelnię medalem Magna Cum Laude za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest laureatem nagród na konkursach wokalnych w Barcelonie, Vercelli i Lizbonie. Dwukrotnie nominowany do Paszportu Polityki. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Współpracuje z wieloma teatrami operowymi oraz filharmoniami w Polsce i za granicą. Śpiewał na scenach i estradach Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Austrii, Rumunii, Wysp Kanaryjskich, Japonii, Libanu, Ukrainy, Rosji, Francji, Monaco, Szwajcarii, Belgii, Czech, Anglii i Izraela. Oklaskiwano go na scenach Paryża, Londynu, Berlina, Brukseli, Rzymu, Barcelony, Valencii, Hamburga, Zurychu, Düsseldorfu, Hanoweru, Grazu, Jerozolimy, Brna, Sankt Petersburga, Lwowa, Tokio, Yokohamy, Hiroshimy, czy Osaki. Współpracował z ponad 110 orkiestrami i 160 chórami z całego świata, wykonał około 20 partii operowych oraz ponad 130 dzieł oratoryjnych. Śpiewał w Monte Carlo przed księciem Albertem u boku Teresy Żylis-Gara, zaś w paryskiej katedrze Notre-Dame wystąpił w koncercie inaugurującym Rok Polski we Francji. W 2013 roku wystąpił w Filharmonii Berlińskiej wykonując Pasję wg św. Łukasza K. Pendereckiego pod dyr. Antoniego Wita.

Dokonał wielu nagrań archiwalnych, a także nagrał około 30 płyt CD, wielokrotnie nagradzanych Fryderykami oraz nagrodą Złotego Orfeusza.

Marcin Sikorski – fortepian

Fenomenalny muzyk, wytrawny kameralista, jego interpretacje są żywiołowe, soczyste, budowane starannie, ale z polotem.

Wybitny pianista-kameralista. Debiutował w Carnegie Hall w 2001.

Laureat Fryderyka.

Występuje z Soyoung Yoon – tryumfatorką XIV Konkursu Wieniawskiego.

Jego muzyczni partnerzy to – Bartłomiej Nizioł, Alena Baeva, Reiko Otani, Erin Keefe, Haik Kazazyan, Mei Diyang, Jarosław Bręk, Katarzyna Polonek, Agata Szymczewska, Anna Maria Staśkiewicz, Rafał Kwiatkowski, Kwartet Śląski, Kwartet Akademos, Łukasz Błaszczyk, Radosław Pujanek, Katarzyna Budnik-Gałązka, Robert Kwiatkowski…

Współzałożyciel kwartetu fortepianowego Brahms Piano Quartet.

Zwycięzca konkursów muzyki kameralnej w Paryżu i Gdańsku, laureat w Pörtschach, Vercelli i Krakowie. Najlepszy pianista wielu konkursów skrzypcowych, ostatnio na XIV Konkursie im. H. Wieniawskiego oraz na Międzynarodowym Konkursie im. A. Chaczaturiana w Erywaniu. Oficjalny pianista konkursów skrzypcowych: Wieniawskiego w Poznaniu, Joachima w Hanowerze, Brittena w Londynie. Koncertował w 17 krajach świata, na festiwalach: Chopinowskim w Dusznikach, Schleswig-Holstein Musik Festival, International Conservatoire Week w Petersburgu, Osorske Glazbene Večeri.

Pojawia się na kilkudziesięciu płytach CD w repertuarze kameralnym.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.