Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Biuletyn Informacji Publicznej Ważne adresy

Menu główne

Remont w Parku Wodnym – czipy w szafkach i strefa suchego buta

Drukuj stronę
Drukuj

– Najbardziej zależy nam na remoncie części widocznej na klientów. Chcemy zmienić wygląd holu i łazienek, wymienić okładziny na ścianach i podłodze. Inaczej rozlokować kasy, aby zapewnić więcej miejsca dla odwiedzających, zmienić komputerowy system obsługi klienta oraz system obsługi szafek – zlikwidować uciążliwe kluczyki – wylicza Michał Fajer, prezes spółki AIG, która zarządza Parkiem Wodnym. W obiekcie trwa remont i jak zapewnia prezes efekt końcowy będzie zaskakujący!

Park Wodny zostanie otwarty dla klientów 1 marca, ale część prac remontowych będzie dalej prowadzona, dlatego do 6 kwietnia trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami.

Nową szatę zyskają szatnie i hol główny, który będzie bardziej przestronny. Stanowiska kasowe zostaną zebrane w jednym miejscu, w formie “wyspy”. Klienci zyskają też możliwość samodzielnego rozliczania się, bez udziału kasjerki.

Za kasami powstanie tzw. strefa suchego buta – miejsce, w którym klienci będą zmieniali obuwie i dopiero potem przechodzili do szatni. Rozwiązany zostanie w ten sposób problem czystości, nie będą się krzyżować trasy osób wchodzących do strefy szatni z tymi, którzy wychodzą. Do tej pory by dostać się do szafek, trzeba było przejść przez przebieralnie. Nowe rozwiązanie będzie łatwiejsze. Do szafek dostaniemy się bezpośrednio, a przebieralnie zostaną zlokalizowane przy nich. Drzwiczki do szafek będą otwierane za pomocą czipów, a nie jak dotychczas z użyciem kluczyków. W szatniach zostaną wyremontowane ściany i sufity, a sanitariaty zostaną zmodernizowane.

Dużo zmieni się również także w tej części, której klienci nie zauważą. Unowocześniona zostanie technologia basenowa – m.in. o system uzdatniania wody, dozowania chemii basenowej czy mechanizmy sterujące atrakcjami wodnymi.

– To wszystko działa poprawnie a sam park wodny spełnia wszystkie narzucone przepisami normy. Nasze urządzenia mają już jednak swoje lata i niektóre części zamienne już nie są produkowane – mówi Prezes AIG – Michał Fajer.

W najbliższych planach jest podzielenie obiegu wody, dzięki czemu temperatura będzie zróżnicowana w basenie do nauki pływania i sportowym. Ma zostać zbudowana instalacja do odzyskiwania wód popłucznych, dzięki czemu zmniejszy się zużycie wody w Parku Wodnym.

– Koszt robót to 2 mln 200 tys. zł. Równolegle wymieniany jest system komputerowy obsługujący kasy, co będzie kosztowało 110 tys. zł – mówi Michał Fajer, prezes Agencji Inicjatyw Gospodarczych. – Prace modernizacyjne prowadzimy od połowy 2017 r. Wymieniliśmy sieć monitoringu, wentylację w szatniach. Regenerujemy filtry, generalnie dużo się dzieje jeśli chodzi o technologię, której klienci nie widzą, ale przekładającej się na jakość wody.

Łączne wydatki na prace, które w Parku Wodnym mają być wykonane do końca 2018 r., wyniosą około 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 2 mln zł z budżetu głównego właściciela AIG, czyli gminy, reszta to środki spółki.

Galeria

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.