Tour de Pologne znowu w Mieście Gwarków!

2017-07-30

kategoria: Informacje

W niedzielę 30 lipca po raz trzeci będziemy gościć w naszym mieście Tour de Pologne oraz muzyków. Już w piątek trasą peletonu wystartuje Tarnogórska Masa Krytyczna, w sobotę zapraszamy do Parku Miejskiego dzieci i młodzież do ścigania się w Tour de Park. Przy tej okazji po raz kolejny zapraszamy tarnogórzan do strojenia balkonów, domów, rowerów i…samych siebie.

czytaj więcej »

Przed Tour de Pologne zapraszamy dzieci młodzież na Tour de Park

2017-07-29

kategoria: Sport

Dzień przed startem II etapu 74. Tour de Pologne z Rynku w Parku Miejskim ścigać będą się dzieci w wieku 4-12 lat.

czytaj więcej »

Zapraszamy na tarnogórskie spacery!

2017-07-23

kategoria: Edukacja

Podobnie jak w ubiegłym roku, tego lata również zapraszamy na cykl pieszych wycieczek po mieście. Tym razem podczas spacerów poznamy historie wybranych postaci, których biografie mocno splecione były z dziejami Tarnowskich Gór w XIX i XX wieku. Pierwsza wycieczka już w sobotę 22 i poniedziałek 24 lipca.

czytaj więcej »

Barszcz Sosnowskiego - niebezpieczna roślina

2017-07-20

kategoria: Informacje

Barszcz Sosnowskiego jest rośliną silnie zachwaszczającą teren, a dodatkowe włoski na liściach i łodygach wydzielają substancje parzące. Parzące działanie nasila się w trakcie słonecznej pogody i wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza. Kontakt z roślinami powoduje zapalenia skóry, powstawanie pęcherzy, nie gojące się rany i długo nie znikające blizny oraz zapalenie spojówek. Działanie to jest szczególnie niebezpieczne dla alergików oraz dzieci.

czytaj więcej »

Gala Izby Przemysłowo Handlowej w Tarnowskich Górach 2017 - zaproszenie

2017-07-20

kategoria: Gospodarka

26 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 w plenerach Pałacu w Brynku (Gmina Tworóg) odbędzie się Gala IPH 2017, podczas której zostanie rozstrzygnięty Finał Konkursu „Kruszec Biznesu”. Konkurs „Kruszec Biznesu” to jedyne w swoim rodzaju wyróżnienie na naszym terenie przyznawane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowskich Górach, aby uhonorować najlepsze firmy regionu, które w minionym roku odniosły sukces rynkowy i mogą poszczycić się dobrymi wynikami finansowymi.

czytaj więcej »

Aktualizacja Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Tarnowskie Góry

2017-07-19

kategoria:

Informujemy, że Gmina Tarnowskie Góry rozpoczęła prace nad aktualizacją „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Tarnowskie Góry” (PGN). Tym samym zwracamy się do zainteresowanych podmiotów zlokalizowanych na terenie gminy Tarnowskie Góry (instytucje, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy, szpitale, itd.), zamierzających realizować inwestycje z zakresu gospodarki niskoemisyjnej, o zgłaszanie planowanych przedsięwzięć.

czytaj więcej »

Już niedługo w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach będzie można płacić kartami płatniczymi

2017-07-13

kategoria:

Na ostatniej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę „w sprawie dopuszczenia zapłaty stanowiących dochód budżetu miasta Tarnowskie Góry za pomocą karty płatniczej”. To oznacza, że płacąc w kasie urzędu np. podatek, czy wnosząc opłatę za wywóz śmieci nie będzie trzeba mieć przy sobie gotówki.

czytaj więcej »

koncert

2017-07-12

kategoria: Kultura

Śląskie Towarzystwo Muzyczne, Pałac w Rybnej oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach zapraszają na kolejny, trzeci już koncert z cyklu Estrema bellezza.
W sobotę, 15 lipca, o godz.18.00 usłyszymy
Alicję Lizer-Molitorys, Agnieszkę Kaczmarek-Bialic, Aleksandrę Batog oraz Marcina Sikorskiego, a na program koncertu złożą się cztery utwory:
słynna Sonata na flet, altówkę i harfę Debussy’ego, Elegiac Trio Arnolda Baxa, oraz dwie cudowne sonaty na altówkę i fortepian: f-moll Brahmsa i B-dur Vieuxtempsa.

czytaj więcej »

MAMY TO! TARNOWSKIE GÓRY NA LIŚCIE UNESCO!!!

2017-07-10

kategoria:

Pogórnicze zabytki Tarnowskich Gór zostały dziś (9.07.) wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO! Decyzja zapadła podczas odbywającej się w Krakowie 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. Jest to 15. polski obiekt na liście. Pierwszy na Górnym Śląsku! - Cieszę się ogromnie, zwłaszcza, że do końca nie byliśmy pewni tego sukcesu. Nasz wniosek był bardzo skomplikowany, bowiem pokazuje historię przemysłu na naszych ziemiach. Byliśmy tą iskierką, która spowodowała rozwój naszej części Europy i nie tylko. Mocno pracowaliśmy przez ostatnie miesiące nad promocją naszej kandydatury. Cieszymy się bardzo i zarazem zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielka spoczywa na nas odpowiedzialność w postaci ochrony tego dziedzictwa. Jesteśmy przygotowani! - mówił dziś na Rynku zastępca burmistrza ds. gospodarczych Piotr Skrabaczewski.

czytaj więcej »

Tarnowskie Góry czekają na UNESCO!

2017-07-09

kategoria: Informacje

Płuczemy srebro, łowimy pstrągi i leżymy w srebrze! Przed chwilą wyruszył historyczny spacer po mieście. Ale to tylko pozorne rozluźnienie. Napięcie wzrasta. Mamy nadzieję, że nasza kandydatura głosowana będzie przez 13.00, czyli przed przerwą na lunch. Tarnowskie góry trzymają kciuki. Przybywajcie na Rynek!

czytaj więcej »

Gmina zaprosi repatriantów

2017-07-06

kategoria: Informacje

- Rodakom żyjącym za wschodnią granicą naszego kraju jesteśmy to winni. Od kilku lat rozmawiamy o zaproszeniu do naszego miasta repatriantów. Wprowadzenie w maju tego roku nowych regulacji prawnych, usprawniających powrót rodaków do kraju, jak również współpracę gmin z organami właściwymi do spraw repatriacji, ułatwiają nam działanie - mówi burmistrz Arkadiusz Czech. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali się umożliwić w ramach repatriacji osiedlenie się na terenie Tarnowskich Gór dwóch rodzin pochodzenia polskiego, żyjących obecnie na terenie Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Republiki Kirgiskiej, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu albo azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej.

czytaj więcej »

Tarnogórscy funkcjonariusze uczcili Święto Policji

2017-07-05

kategoria: Informacje

71 tarnogórskich policjantów otrzymało dziś (5.06.) z okazji Święta Policji wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Doroczne Nagrody Burmistrza za wzorową pracę z rąk zastępcy burmistrza ds. gospodarczych Piotra Skrabaczewskiego odebrało czterech funkcjonariuszy: Małgorzata Klockowska, Ryszard Preg, Daniel Napiórkowski i Damian Ciecierski.

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook