W poniedziałek lepiej dokonać opłat w banku!

2017-11-17

kategoria: Informacje

Z przyczyn technicznych w najbliższy poniedziałek (20.11) wystąpić mogą czasowe trudności w dokonywaniu opłat gotówkowych w kasach Urzędu Miejskiego. Z góry przepraszamy za zaistniałe trudności i informujemy, że wpłaty można realizować bezpłatnie w kasach Banku Śląskiego.

czytaj więcej »

Uwaga na smog!

2017-11-16

kategoria: Informacje

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia wartości progowej 200 g/m3 dla pyłu zawieszonego PM 10 na terenie powiatu tarnogórskiego.

czytaj więcej »

Zakłady Chemiczne - impas trwa

2017-11-16

kategoria: Gospodarka

Zespół ds. terenów zdegradowanych powołany w Urzędzie Wojewódzkim ma najpóźniej w przyszłym roku wybrać drogę do przełamania pata, jaki zaistniał w procesie likwidacji Zakładów Chemicznych w Tarnowskich Górach. Do unieszkodliwienia pozostało 30 procent niebezpiecznych odpadów, a ostatnie prace na skażonym terenie prowadzono 7 lat temu. Dziś (16.11.) w Kompleksie Zamkowym obradowała sejmowa Komisja Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. W spotkaniu uczestniczyli także m.in.: minister Sławomir Mazurek, wojewoda Jarosław Wieczorek oraz samorządowcy.

czytaj więcej »

Posłowie o i w Zakładach Chemicznych

2017-11-15

kategoria: Informacje

Od wizyty terenowej na miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się tarnogórskie Zakłady Chemiczne a dziś sarkofag, który skrywa milion metrów sześciennych toksycznych odpadów, rozpoczęli dziś (15 listopada) swoją wizytę w naszym mieście posłanki i posłowie z sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

czytaj więcej »

O samorządzie i biznesie czyli o Tarnowskich Górach w Katowicach

2017-11-15

kategoria: Gospodarka

"Samorząd i biznes na rynku pracy - partnerstwo z rozsądku" to tytuł panelu, w którym w ramach katowickiej Konferencji Puls HR Day uczestniczył dziś (15.11) Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych. Tematem dyskusji była m.in. rola samorządów i ich partnerów społecznych w kreowaniu pozytywnych tendencji migracyjnych i demograficznych, współpraca urzędów z prywatnymi przedsiębiorstwami.

czytaj więcej »

BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2018 - znamy wyniki głosowania!

2017-11-14

kategoria:

Największą liczbę ważnych głosów zdobył projekt nr 5 czyli „Skwer rekreacyjno wypczynkowy w Strzybnicy", który poparło 1503 osób.

czytaj więcej »

Świętowali jubileusze małżeńskiego pożycia

2017-11-14

kategoria: Informacje

Jedenaście par otrzymało dziś z rąk burmistrza Arkadiusza Czecha, nadane przez Prezydenta RP, Medale z różą za długoletnie pożycie małżeńskie. Złote gody w magistracie świętowali: Alicja i Alfons Wojsczykowie, Janina i Jan Szwajkowscy, Helena i Edward Czaja, Emilia i Jan Buchwaldowie, Renata i Henryk Michnikowie, Urszula i Werner Lubosowie, Elżbieta i Jan Gajda, Rita i Norbert Ploch, Monika i Józef Pawlikowie, Łucja i Józef Żuwała oraz Zdzisława i Ignacy Stasiakowie.

czytaj więcej »

Święto Nierpodległości 2017

2017-11-12

kategoria: Informacje

- Oddając hołd bohaterom walk niepodległościowych i narodowych powstań nie zapominajmy o – słabiej z dzisiejszej perspektywy widocznych – bohaterach powstania wielkopolskiego i powstań śląskich. Zrywach mniej krwawych, ale dla dobra Ojczyzny – śmiem twierdzić – kluczowych – powiedział podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech wskazując na te powstania jako na jedyne skuteczne.

czytaj więcej »

Święto Niepodległości 2017

2017-11-11

kategoria:

Obchody święta będą w tym roku w Tarnowskich Górach trwały trzy dni.

czytaj więcej »

Honorowi Obywatele i Srebrne Skrzydła 2017

2017-11-11

kategoria:

Barry Gamble ekspert ds. UNESCO i Katarzyna Piotrowska z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, czyli osoby które położyły niezwykle zasługi dla uzyskania przez miasto tytułu UNESCO, otrzymały dziś (11.11.) zaszczyt bycia Honorowymi Obywatelami Miasta. - Moi przyjaciele twierdzą, ze Tarnowskie Góry stają się moim domem, a ja twierdzę, że w Tarnowskich Górach znalazłem drugą rodzinę - mówił Gamble. Podczas uroczystości w Pałacu w Rybnej osoby zasłużone dla miasta odebrały nagrody w postaci Srebrnego Skrzydła. W zaszczytnym gronie znaleźli się: Stanisław Kowolik, Zofia Krzykowska, Arkadiusz Kuzio-Podrucki wraz z Dariuszem Woźnickim i Zbigniew Pawlak.

czytaj więcej »

DNI OTWARTE – WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

2017-11-09

kategoria: Gospodarka

Jesteś przedsiębiorcą lub zamierzasz właśnie otworzyć swoją firmę, ale zastanawiasz się, jak nie zgubić się w gąszczu przepisów? Poszukujesz porady w zakresie możliwości finansowania swojej działalności? Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zapraszamy na Dni Otwarte w biurze Debet (ul. Gliwicka 35). Wydarzenie współorganizuje Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

czytaj więcej »

Tarnowskie Góry Najpiękniejszym Miastem Startowym 74. Tour de Pologne!

2017-11-09

kategoria: Informacje

- Eddy Merckx, słynny przez laty kolarz powiedział, że wyścigi wygrywa ten, kto najbardziej potrafi cierpieć - my cieszymy się, ale nie cierpimy z tego powodu. Co więcej, zapewniamy, że z przyjemnością kolarzy będziemy gościć za rok, ale i później powiedział dziś po ogłoszeniu wyników plebiscytu w Arena Zabrze​ Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook