„Hajcujymy nie trujymy” - 21 marca podsumowanie akcji!

2018-03-16

kategoria: Informacje

W połowie stycznia tego roku ruszyła pilotażowa akcja pod nazwą „Hajcujymy nie trujymy”. Akcja zakłada zwiększenie świadomości mieszkańców Gminy Tarnowskie Góry na temat zagrożeń związanych ze złą jakością powietrza. Projekt polega na przeprowadzeniu badań związanych z zanieczyszczeniem powietrza w Gminie Tarnowskie Góry. Podstawowym narzędziem badawczym jest zastosowanie elektrycznego pojazdu monitorującego stan niskiej emisji wyposażonego w aparaturę pomiarową. Dodatkowo w miejscach niedostępnych dla samochodu używany jest dron. 21 marca zapraszamy serdecznie na Rynek na Powitanie Wiosny połączone z podsumowaniem naszej akcji.

czytaj więcej »

III Tarnogórski Jarmark Wielkanocny

2018-03-16

kategoria:

Trzecia edycja imprezy odbędzie się na Rynku 24 i 25 marca (sobota-niedziela) . Pod Ratuszem czekać będą wtedy - wzorem lat ubiegłych - stoiska z rękodziełem i warsztaty. Godziny trwania imprezy: 9.00 - 18.00.

czytaj więcej »

Rusza tarnogórski punkt wydawania żywności

2018-03-15

kategoria: Informacje

19 marca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie wydawanie żywności potrzebującym.

czytaj więcej »

Cykl koncertowy w Pałacu w Rybnej - Last Notes - utwory ostatnie

2018-03-14

kategoria: Kultura

Pałac w Rybnej i Śląskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na koncert inauguracyjny cyklu koncertów kameralnych Last notes, dofinansowany przez gminę Tarnowskie Góry. W niedzielę, 18 marca, o godzinie 18.00 będzie można wysłuchać nadzwyczajnego recitalu fortepianowego. Bilety do nabycia w recepcji Pałacu przed koncertem.

czytaj więcej »

Uwaga! Wkrótce jeden kierunek na Rozpłochowskiej!

2018-03-14

kategoria: Gospodarka

W kwietniu br. planowana jest zmiana organizacji ruchu na ul. Rozpłochowskiej w Lasowicach, polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego. Przedmiotowa zmiana poprawi komunikację, płynność i bezpieczeństwo ruchu oraz uporządkuje parkowanie w tym rejonie.

czytaj więcej »

TGwUNESCO: Święto pracy po europejsku i tanecznie

2018-03-14

kategoria: Informacje

Kopalnia Srebra i 40 innych zabytków techniki staną się 1 maja areną industrialnego tańca.

czytaj więcej »

Między nami Gwarkami - konkurs

2018-03-13

kategoria: Edukacja

Szkoła Podstawowa nr im. Gwarków Tarnogórskich zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej pt. „Między nami Gwarkami”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VII szkół podstawowych powiatu tarnogórskiego i połączony ze spotkaniem z członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

czytaj więcej »

IX Gimnazjada – siatkówka i squash już za nami

2018-03-12

kategoria: Sport

W lutym i maracu w ramach ,,IX Mistrzostw Klas Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry” działo się wiele. Poznajcie wyniki.

czytaj więcej »

Spotkania Rad Dzielnic w kwietniu

2018-03-12

kategoria: Informacje

Tegoroczne spotkania Rad Dzielnic odbywać będą się w kwietniu. Spotkania stanowią doskonałą okazję do podyskutowania z władzami swojej dzielnicy, burmistrzem i jego zastępcami, radnymi Rady Miejskiej oraz urzędnikami magistratu o najnowszych przedsięwzięciach realizowanych w Tarnowskich Górach, planach remontowo – inwestycyjnych gminy oraz problemach poszczególnych dzielnic.

czytaj więcej »

Uwaga, podatnicy z Pniowca!

2018-03-09

kategoria:

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry uprzejmie informuje, że w celu ujednolicenia płatności podatków w Gminie Tarnowskie Góry, od 2018 r. na terenie dzielnicy Pniowiec inkasent nie będzie pobierał należności z tytułu podatku od nieruchomości i podatku rolnego. Należności z tytułu podatków można dokonywać nieodpłatnie na rachunki bankowe Gminy Tarnowskie Góry, w oddziałach ING Banku Śląskiego S.A. oraz trzech kasach Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

czytaj więcej »

Zapadlisko wkrótce zniknie

2018-03-08

kategoria:

Ponad 3,5 mln zł kosztować będzie naprawa zabytkowej sztolni wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook