Tarnogórski Dzień Sybiraka

2017-09-19

kategoria: Informacje

Dzień Sybiraka w Tarnowskich Górach, obchodzony w rocznicę napaści ZSRR na Polskę w 1939 roku czyli 17 września przypadł w niedzielę, ale uroczystą mszę oraz złożenie kwiatów zorganizowano na cmentarzu przy kościele św. Józefa w poniedziałek 18 września.

czytaj więcej »

Kup obraz - pomóż schronisku!

2017-09-19

kategoria: Informacje

Aukcja Obrazów, z której pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowych kojców oraz potrzeby weterynaryjne zwierzaków mieszkających w schronisku Azyl dla zwierząt "Cichy Kąt" odbędzie się w najbliższą sobotę 23 września (15.00 - 17.00). Miejsce aukcji to Dolina innowacji w Tarnowskich Górach. Darczyńcami obrazów są: prof. Werner Lubos, Wiesława Weijs, Beata Hetmańczyk, Oktawia Hetmańczyk, Ryszard Radziwilski, Monika Stysz, Stanisław Mysiak, Barbara Jonderko Jagła, Alicja Kosiba - Lesiak oraz Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry.

czytaj więcej »

Zabytkowe pojazdy na Rynku po raz piąty!

2017-09-19

kategoria: Informacje

Citroen B11N to najstarszy samochód. jaki pojawił się na V Tarnogórskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Pojazd wyprodukowano w 1954 roku. Najstarszym motocyklem był pochodzący z 1943 roku NSU quick. W tegorocznej imprezie udział wzięło 31 załóg.

czytaj więcej »

GWARKI 2017 PODSUMOWANIE

2017-09-18

kategoria: Informacje

Równo 60 lat po pierwszym święcie Tarnowskich Gór na scenie wystąpiła plejada artystów, od piątku do niedzieli działo się jednak - jak zwykle - nie tylko na Rynku.

czytaj więcej »

XIV Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej

2017-09-16

kategoria: Kultura

Rozpoczynamy XIV Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej. Zapraszamy do wzięcia udziału w sobotnich koncertach w kościele Zbawiciela na tarnogórskim rynku, a przekonacie się Państwo jak wielu miłych wrażeń muzycznych można tam doznać. Bieżący rok jest szczególny dla tarnogórskiej parafii ewangelicko-augsburskiej – przeżywa ona swój jubileusz 275-lecia w roku obchodów 500-lecia Reformacji. Koncerty odbywają się w każdą sobotę od 16 września do 28 października 2017 roku o godz. 18.00. Wstęp wolny

czytaj więcej »

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU I MIEJ WPŁYW NA KOMFORT PODRÓŻY W METROPOLII I REGIONIE!

2017-09-12

kategoria:

Od września do listopada tego roku trwają badania ankietowe w ramach Studium Transportowego Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. Organizatorzy badań chcą dowiedzieć się, jak mieszkańcy subregionu przemieszczają się, do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu; poznać codzienne zachowania komunikacyjne pasażerów transportu publicznego, użytkowników samochodów osobowych, rowerzystów, pieszych. Zebrane informacje zostaną wykorzystane m.in. do dostosowania rozkładów jazdy do potrzeb podróżnych, planowania przebiegu przyszłych ulic, dróg rowerowych i tras linii komunikacji miejskiej.

czytaj więcej »

Potomek budowniczego Ironbridge z wizytą w Tarnowskich Górach

2017-09-12

kategoria: Informacje

- Przybyłem tu, bo powiedziano mi, że kopalnia ta w historii rozwoju Górnego Śląska odegrała bardzo dużą rolę. Miejsce to jest niezwykłe, coś takiego widzę po raz pierwszy - ekscytował się podczas pobytu w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach Michel Darby, potomek budowniczego pierwszego na świecie mostu żeliwnego, słynnego Iron Bridge w zachodniej Anglii.

czytaj więcej »

XIV Tarnogórski Bieg Sedlaczka

2017-09-11

kategoria: Sport

W sobotę 9 września w Parku Miejskim, jak zwykle przt okazji Gwarków, zorganizowano XIV Tarnogórski Bieg Sedlaczka. W zawodach wystartowało 271 uczniów, samorządowców biorących udział w biegu VIP oraz uczestników marszu nordic walking. Rozgrzewkę z uczestnikami zawodów przeprowadziła Kamila Lićwinko – brązowa medalistka mistrzostw świata w skoku wzwyż, ambasadorka Sportowej Akademii Veolli, w której udział biorą sportowcy - stypendyści z Tarnowskich Gór i okolic.

czytaj więcej »

60 urodziny Gwarków z UNESCO!

2017-09-10

kategoria: Informacje

- Dziękuję burmistrzowi, że uwierzył mi, że Tarnowskie Góry mogą być wśród takich miejsc jak egipskie piramidy lub Tadź Mahal - mówił w sobotę (9.09.) Zbigniew Pawlak, wiceprezes SMZT na gwarkowej scenie. Burmistrz miasta Arkadiusz Czech i członek zarządu województwa śląskiego Kazimierz Karolczak podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do nadania naszym zabytkom tytułu UNESCO.

czytaj więcej »

GWARKI 2017

2017-09-08

kategoria: Kultura

Święto Tarnowskich Gór odbędzie się pomiędzy 8 a 10 września, ale imprezy towarzyszące zaczynają się jużw środę 6 września. Program imprezy, której pierwszą edycję zorganizowano równo 60 lat temu, powinien zadowolić wszystkich.

czytaj więcej »

Przebłysk otworzył Gwarki

2017-09-07

kategoria: Kultura

Gwarki możemy uważać za rozpoczęte! Wczorajszym wieczorem (6.09.) zainaugurowało je otwarcie w Kościele Zbawiciela na Rynku wystawy „Przebłysk. Retrospektywa warsztatów fotograficznych – Dom Kultury Kolejarz / Tarnogórskie Centrum Kultury”. Ekspozycję zorganizowano w ramach wydarzenia „Art.eria.tg”.

czytaj więcej »

Komunikacja na Gwarki

2017-09-07

kategoria: Informacje

MZKP Tarnowskie Góry oraz KZK GOP informują, że w dniach od 8 do 10 września 2017 r. podczas Gwarków obowiązywać będą planowe rozkłady jazdy. Natomiast w niedzielę, 10 września, w godz. 10.50-13.10, w czasie przemarszu pochodu historycznego przez Tarnowskie Góry, obowiązywać będą odstępstwa od planowych rozkładów jazdy.

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook