Remonty na Gliwickiej i Legionów - utrudnienia w ruchu

2018-08-31

kategoria: Informacje

Uważajcie, na dwóch tarnogórskich drogach trwają lub zaczną się niebawem remonty powodujące poważne utrudnienia w ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła przebudowę ulicy Gliwickiej, która potrwa do końca sierpnia br. Na powiatowej ulicy Legionów remont zacznie się jutro (11 lipca) i skończy za 2- 3 tygodnie. Poniżej szczegółowe informacje.

czytaj więcej »

75. TOUR DE POLOGNE – NARODOWY WYŚCIG NIEPODLEGŁOŚCI - 5 SIERPNIA w TARNOWSKICH GÓRACH!

2018-08-05

kategoria: Sport

5 sierpnia w Tarnowskich Górach po raz czwarty już zagości największy polski wyścig kolarski - 75.Tour de Pologne UCI World Tour. Przygotowaliśmy w tym dniu, jak co roku, szereg atrakcji. Będzie Masa Rowerowa śladami TdP, Tour de Park dla dzieciaków oraz występy na zlokalizowanej na Rynku scenie. Poczytajcie też o całym tegorocznym wyścigu!

czytaj więcej »

Srebrno-złoci pływacy z Tarnowskich Gór

2018-07-17

kategoria: Sport

Młodzi pływacy z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry wzięli udział w rozgrywanych w Olsztynie oraz Oświęcimiu Mistrzostwach Polski juniorów. Zawodnicy walczyli w sumie w 25 finałach oraz wywalczyli 1 złoty i 3 srebrne medale.

czytaj więcej »

Deszcz i burze

2018-07-17

kategoria: Informacje

Meteorolodzy nie mają dziś (17.07.) dla nas dobrych informacji. Prognozują wystąpienie deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym - miejscami do 35 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h. Prognoza obowiązuje do godz. 21.00.

czytaj więcej »

Tutaj wszystko się zaczęło, czyli Barbórka w środku lata już za nami

2018-07-16

kategoria: Informacje

- Tu był ogień, tu była para, tu ludzie się rodzili, tu umierali, tu był początek - mówił podczas niedzielnych uroczystości w Parku Kunszt Zbigniew Pawlak, prezes SMZT. Obchody związane z odkryciem złóż srebrnonośnych w szybie Rudolphine w roku 1784 były częścią dwudniowej imprezy zatytułowanej „Barbórka w środku lata”. Na całość wydarzenia złożyły się koncerty, warsztaty, pokaz śląskiej mody współczesnej, jarmark śląskiego rękodzieła, prezentacja XVIII-wiecznego obrazu świętej Barbary w tarnogórskim Muzeum oraz spacer po mieście śladami jej kultu. Najwięcej radości, szczególnie najmłodszym tarnogórzanom i gościom, sprawił niedzielny „Koncert na 100 pyrlików” odegrany na glajzach.

czytaj więcej »

Anna Kubanek skończyła 104 lata i jest najstarszą tarnogórzanką!

2018-07-16

kategoria: Informacje

Jestem szczęśliwa. Całe życie byłam szczęśliwa i wszyscy mogli mi zazdrościć - mówi Anna Kubanek, która w sobotę skończyła 104 lata. To obecnie najstarsza tarnogórzanka, a z wizytą urodzinową przybyły dziś do niej Jolanta Tuszyńska, zastępca burmistrza ds. społecznych oraz Beata Renk z Urzędu Stanu Cywilnego.

czytaj więcej »

Barbórka w środku lata

2018-07-15

kategoria: Kultura

Bergfest czyli święto górnicze - jeszcze nie jako barbórka - obchodzono w Tarnowskich Górach już w końcu XVIII wieku w połowie lipca. Święta Barbara patronką górników stała się w połowie tego samego wieku także w mieście gwarków, na dodatek także w lipcu 2017 roku pogórnicze zabytki miasta wpisano na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego nawiązując do historii zapraszamy na Święto Śląska do Srebrnego Miasta nawiązujące do tego, co było, jest i będzie.

czytaj więcej »

Zapraszamy na festyn do Pniowca!

2018-07-14

kategoria: Informacje

W najbliższą sobotę 14 lipca zapraszamy na Festyn w Pniowcu. Impreza tradycyjnie odbędzie się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorzy: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Tarnogórskie Centrum Kultury oraz pniowiecka OSP przygotowali mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Będa koncerty, zabawy dla najmłodszych, a na koniec zabawa taneczna.

czytaj więcej »

Zielone Podwórko Veolii dla tarnogórskich przedszkolaków!

2018-07-13

kategoria: Edukacja

Tarnowskie Góry są drugim miastem, w którym Fundacja Veolia Polska w ramach wolontariatu pracowniczego zrealizowała projekt Zielone Podwórka Veolii. Pracownicy ze spółek Grupy Veolia zaangażowali się na rzecz Przedszkola nr 2 przy ul. Gruzełki z oddziałem integracyjnym dla dzieci niepełnosprawnych i utworzyli ogród sensoryczny.

czytaj więcej »

ZAMIATANIE w DZIELNICACH: Stare Tarnowice, Centrum – Osiedle Wojska Polskiego

2018-07-12

kategoria: Informacje

W dniach od 8 do 12 lipca planowane jest mechaniczne zamiatanie ulic gminnych w w/w dzielnicach. Prosimy mieszkańców parkujących samochody na niżej wymienionych ulicach o zmianę miejsc postojowych w okresie planowanych prac, aby w sposób szybki i sprawny można pozamiatać ulice.

czytaj więcej »

Uwaga idą burze!

2018-07-11

kategoria: Informacje

Meteorolodzy ostrzegają dziś (11.07.) przed burzami z gradem. Niebezpieczeństwo wystąpienia zjawiska występuje aż do jutra rana - do godz. 7.00. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mmm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

czytaj więcej »

Konkurs Literacki - Opowiadania Tarnogórskie 2018

2018-07-10

kategoria: Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach zapraszają do udziału w konkursie literackim pt. OPOWIADANIA TARNOGÓRSKIE 2018. Udział w konkursie może wziąć każdy mieszkaniec miasta i powiatu tarnogórskiego, który ukończył 16 lat. Opowiadania konkursowe muszą być tematycznie związane z Tarnowskimi Górami. Na prace czekamy od 26 marca do 7 września 2018 r. Na zwycięzców czekają 3 nagrody pieniężne oraz publikacja nagrodzonej pierwszym miejscem pracy w lokalnej prasie i na stronie internetowej Biblioteki oraz Urzędu Miejskiego.

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook