75. TOUR DE POLOGNE – NARODOWY WYŚCIG NIEPODLEGŁOŚCI zaprezentowany oficjalnie

2018-05-19

kategoria: Sport

W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się wczoraj uroczysta prezentacja 75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowego Wyścigu Niepodległości. Goście - w tym przedstawiciele Tarnowskich Gór - poznali trasę tegorocznego wyścigu, który rozpocznie się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W Mieście Gwarków kolarze pojawią się już 5 sierpnia.

czytaj więcej »

LIII sesja Rady Miejskiej

2018-05-18

kategoria:

LIII sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach odbędzie się 24 maja o godzinie 12.00, w sali sesyjnej tarnogórskiego Ratusza.

czytaj więcej »

ZAMIATANIE w DZIELNICACH: Rybna i Śródmieście-Centrum (Os. Kolejarzy i rejon Wojska Polskiego)

2018-05-18

kategoria: Informacje

Informujemy mieszkańców, że w dniach od 20 do 25 maja 2018 roku planowane jest dalsze mechaniczne zamiatanie ulic gminnych w w/w dzielnicach. Prosimy mieszkańców parkujących samochody na niżej wymienionych ulicach o zmianę miejsc postojowych w okresie planowanych prac, aby w sposób szybki i sprawny można pozamiatać ulice.

czytaj więcej »

INDUSTRIADA 2018 - rozruch nastąpi w Tarnowskich Górach!

2018-05-17

kategoria: Informacje

Nocne zwiedzanie trasą VIP, spacer, spektakl, dwa filmy, trzy instalacje, 
zespół Wilki, Paulina Przybysz i Brodka – rozruch maszyn przed INDUSTRIADĄ 
jest jak sam festiwal - każdy znajdzie tu coś dla siebie. 
Finał INDUSTRIADY, po raz pierwszy organizowany poza aglomeracją, 
też zapowiada się imponująco. Impreza odbędzie się 9 czerwca, rozruch nastąpi dzień wcześniej w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

czytaj więcej »

Na Noc Muzeów 2018 tylko lokomotywą!

2018-05-17

kategoria: Kultura

W ramach tegorocznej edycji imprezy tarnogórskie miejskie Muzeum połączyło siły z radzionkowskim Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR oraz Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Łącznikiem będzie maszyna parowa lokomotywy Ty42-24, która będzie wozić gości pomiędzy Radzionkowem a Tarnowskimi Górami. Impreza odbędzie sięw sobotę 19 maja.

czytaj więcej »

Zapraszamy na Piknik Policyjny

2018-05-17

kategoria: Informacje

W sobotę 19 maja zapraszamy na Rynek na imprezę, w trakcie której będzie się można znakomicie bawić, a przy okazji przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.

czytaj więcej »

Industriada 2018 - bilety na rozruch maszyn już do odebrania

2018-05-15

kategoria:

Bezpłatne wejściówki na Rozruch Maszyn w ramach tegorocznej Industriady można odbierać od 15 maja w czterech lokalizacjach na terenie maszego miasta: w biurze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przy ul. Gliwickiej 2, w kasie Zabytkowej Kopalni Srebra, w Tarnogórskim Centrum Kultury oraz w Punkcie Informacji o Mieście w Tarnowskie Góry Urząd Miasta (parter Ratusza).

czytaj więcej »

ZAMIATANIE w DZIELNICACH: Sowice, Opatowice, Stare Tarnowice.

2018-05-13

kategoria: Informacje

Informujemy mieszkańców, że w dniach od 13 do 17 maja 2018r. planowane jest dalsze mechaniczne zamiatanie ulic gminnych w kolejnych dzielnicach. Prosimy mieszkańców parkujących samochody na niżej wymienionych ulicach o zmianę miejsc postojowych w okresie planowanych prac, aby w sposób szybki i sprawny można pozamiatać ulice.

czytaj więcej »

Kolejne 10 milionów na termomodernizację szkół!

2018-05-11

kategoria: Gospodarka

Prawie 10 kolejnych milionów złotych otrzyma z Unii Europejskiej gmina na termomodernizację kolejnych siedmiu placówek oświatowych. Przypomnijmy, w pięciu szkołach, na które gmina otrzymała w ubiegłym roku blisko 8.3 miliona złotych już trwają prace. Pieniądze otrzymaliśmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Oprócz termomodernizacji w każdej ze szkół zaplanowano wymianę wszystkich opraw oświetleniowych na energooszczędne - LED!

czytaj więcej »

Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne!

2018-05-11

kategoria: Informacje

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Tarnowskich Gór.

czytaj więcej »

Znów możliwe burze!

2018-05-11

kategoria: Informacje

Dziś (11.05.) od godz. 13.00 do 23.00 synoptycy prognozują wystąpienie na Śląsku burz z opadami deszczu od 25 do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie może padać grad. Uważajcie na siebie!

czytaj więcej »

Miasta Idei w Tarnowskich Górach. Jak parkować w centrum?

2018-05-10

kategoria: Gospodarka

Zabytkowe Tarnowskie Góry należą do tych miast, które chcą poprawić jakość życia w centrum. Nie da się tego zrobić bez zmian w komunikacji. O tym będziemy rozmawiać podczas zaplanowanego na 23 maja spotkania z cyklu „Miasta Idei”. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach i Wyborcza.pl Katowice. Wstęp wolny. Rejestracja gości od godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej »

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze wzmożonym ruchem pieszym oraz samochodowym w rejonie targowiska od 14 czerwca w obrębie ulic Lewka, Królika oraz Szymały, wprowadzona została nowa organizacja ruchu drogowego. 

 

Nowe oznakowanie uniemożliwia przejazd samochodów ulicą Królika na odcinku od ul. Szymały w kierunku ul. Rymera. Ustawione znaki przekierowują kierowców do wyjazdu ulicą Szymały, gdzie odwrócony został kierunek ruchu, ulicą Lewka w kierunku do ul. Opolskiej.

 

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona ze względu na potrącenia pieszych oraz utrudnienia w ruchu w tym rejonie, mające miejsce w dni targowe. Przed wprowadzeniem projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach oraz zatwierdzony przez Starostę Tarnogórskiego – organ zarządzający ruchem na publicznych drogach gminnych Gminy Tarnowskie Góry.

 

Oznakowanie obowiązuje we wtorki i piątki w godzinach od 6.00 do 14.00, o czym informują zamontowane tablice informacyjne. Ruch jednokierunkowy na fragmencie ul. Szymały (od ul. Królika do ul. Lewka) został odwrócony na stałe. 

 

Prosimy kierowców o dostosowanie się do nowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności. 


Newsletter

Zapisz się do newslettera.

godziny pracy urzędu: poniedziałek 9.00-17.00 | wtorek - czwartek: 8:00-16:00 | piątek: 7:00-15:00
Facebook